Whirlpool Indesit Bottom Element Oven - C00390367 Heating Element Lower Heat 1000w - 480121101824
 Smart Search | Easily Confirm Fit With Your Appliance: Please Click Here
ID#: HS2380997
Availability :  Available
Earn: 34 reward points
Backorder
Available To Order From Supplier or Manufacturer
Expected Delivery within 15 Days
Shipping costs reflect the true cost to ship your parcel, learn more about our shipping.
QTY :
 Guarantee: 180 days
 Condition: New
 Genuine Original Whirlpool/Indesit spare part
Product Information:
Part Manufacturer: Whirlpool/Indesit
Check the Brand & Model Usage tab below.
Check your rating plate on your appliance for the full model number!
Information:
Device type: Oven/Hob
Type: Lower heating
Capacity: 1000 W
Length: 390 mm
Width: 285 mm
Voltage: 230 V